Otázky a odpovědi

Jsem nezaměstnaný, ve zkušební lhůtě, na mateřské dovolené - mohu získat půjčku...?

Obvykle je podmínkou pro získání půjčky je trvalý zdroj příjmu, mateřská ani sociální dávky nejsou akceptovány jako příjem žadatele, ovšem započítavají se jako příjem spolužadatele - manžela či manželky. O půjčku můžete obvykle zažádat také až po skončení zkušební doby, min. délka zaměstnání činí 3 měsíce. Nicméně i tato doba není pevná. Záleží jak je sjednáno v pracovní smlouvě. U nebankovních půjček jsou podmínky poskytnutí i bez doložení těchto údajů (o zaměstnání, příjmech, atd.). Záleží na typu pujčky

Mám záznam v registru neplatičů, je to problém...?

Banky do registrů klientských informací společnosti Solus nahlížejí. Je tomu i u některých nebankovních půjček. Nicméně i zde platí vyjimky a né všichni poskytovatelé nahlížejí do registru dlužníků.

Jak mám o půjčku zažádat, jsem z druhého konce republiky, nežli poskytovatel?

Vyřízení žádosti o půjčku či úvěr bývá velice jednoduché. Stačí podat žádost přes internet, nebo se spojit telefonicky, kdy s vámi poyktovatel vyřídí potřebné formality. Standardně se žádosti řeší z celé ČR, osobní návštěva nebývá podmínkou pro poskytnutí půjčky či úvěru. Více informací poskytnou poskytovatelé půjček.

Jakou formou mi budou peníze vyplaceny, jak budu splácet?

Většina společností provádí veškerou výplatu půjček a úvěrů bezhotovostním způsobem, převodem peněz na Váš účet. Půjčku můžete splácet bankovním převodem nebo jednoduše inkasem z účtu. Nicméně dá se domluvit i na hotovostní výplatě peněz.

 

Jak dlouho trvá schválení úvěru?

V případě, že doložené doklady budou kompletní, je možno úvěr schválit a odeslat požadovanou částku na Váš účet již do 24 hodin. Pokud se jedná o složitější typ úvěru, tak poskytovatel vám jej vyplatí obvykle do někelika málo dnů. Nejrychlejší výplata půjčky je většinou u nebankovních subjektů.

Jak mám postupovat, když jsem změnil bydliště, korespondenční adresu?

Oznamte změnu adresy co nejdříve. Zašlete doklady potvrzující změnu adresy: kopii dokladu o svém novém bydlišti, doklad o zaplacení nájmu nebo doklad o zaplacení SIPO nebo fakturu za plyn nebo vyúčtování telekomunikačních poplatků nebo výpis z katastru nemovitostí, apod. Více informací získejte přímo u poskytovatele.

Co mám dělat, když jsem změnil/a jméno?

V takovém případě obvykle stačí, když zašlete kopie oddacího listu a nového občanského průkazu, z nichž budou patrné uvedené změny. Více informací u poskytovatele půjčky.

Co je RPSN?

RPSN, neboli roční procentní sazba nákladů je číslo, které má umožnit spotřebiteli lépe vyhodnotit "výhodnost" nebo "nevýhodnost" poskytovaného úvěru.  Více o tom co je RPSN najdete v tomto článku, pod tímto odkazem: Co je RPSN?

Co je kontokorent?

Kontokorent (kontokorentní úvěr) je bankovní služba, která znamená povolené přečerpání běžného účtu až do určeneného limitu. Zpravidla je kontokorent klientovy banky poskytován jako doplňková úvěrová služba k jeho běžnému účtu. Kontokorent se "spouští" až s překročením svých vlastních finanční prostředků na účtu. Banka následně počítá úroky z poskytnuté částky. Úroková sazba je u každé finanční instituce jiná. Proto věnujte úrokové sazbě pozornost. Kontokorentní úvěr je jednou z nejběžnějších forem poskytovaného úvěru. Mohou jej využívat podnikatelé i nepodnikatelé.

Co je to vlastně půjčka?

Půjčka je druh dluhu. Podobně jako všechny dluhové nástroje, úvěr znamená přerozdělování finančních aktiv v čase, mezi věřitelem a dlužníkem.

Vyhledávání

Server www.TopPujcky.eu je kvalitní a spolehlivým rádce ve světě úvěrových produktů. Pomůže Vám v orientaci na trhu půjček díky svému přehledu půjček. Mimo kvalitní přehled půjček dále nabízí i užitečné informace pro uživatele. Díky své nabídkové a poptávkové sekci pomáhá individuálním požadavkům všech uživatelů v jejich úvěrových záměrech.

 

Tým serveru www.TOPpujcky.eu

 

Zásady ochrany osobních údajů a užívání KONTAKT